סביבה, אדמה, אנשים, ענבים משובחים

יקב בוטיק משפחתי, ממוקם בבוסתן עברי בין הכרמים בשטחי החקלאות של ראש פינה. גידול הענבים, הבציר, הפקת היין והבקבוק מתקיימים כולם בבוסתן, בתהליך שכולו קרוב ומחובר לאדמה. בכל התהליכים משולבים בני וחברי המשפחה, בעיקר בימי הבציר בהם עובדים כולם מזריחת החמה.

מיקומו של היקב במרכז אזור חקלאי הצופה ליער ביריה והרי נפתלי ממערב, רמת הגולן והחרמון ממזרח ועמק החולה וגבול הלבנון מצפון, מאפשר תנאים אופטמיליים לגדילת הענבים.

אדמה פורייה, מטאורולוגיה ייחודית שמאופיינת בכמות מרובה של מנות קור ומים בשפע. כל אלו מהווים בסיס לענבים משובחים מהם מופק יין איכותי בסביבה ייחודית המשלבת היסטוריה קדומה ומורשת, המשרים מכוחם על תהליך ייצור היין.

 

 
Grapes

היינן

היקב מנוהל מקצועית ותפעולית על ידי אבי לזרוף. אבי רכש את השכלתו בהפקת יין בקורסים והשתלמויות, ומעודכן בטכנולוגיות ובשיטות המתקדמות ביותר. היקב הוא חלק משמעותי בבוסתן עברי , חזון שמובל על ידי אבי לציונות עכשווית בדרך אחרת. לאחר שירות צבאי תובעני בלבנון אותו סיים בדרגת אלוף משנה אבי רואה בפיתוח החקלאות ושמירה על ערכיה ערך משמעותי, זו הדרך בעיניו להמשיך ולתרום לציונות עכשוית. היקב הוא חלק משמעותי בהגשמת החזון של השיבה לאדמה ולחקלאות המסורתית, משלב את הכנת הקרקע, הנטיעה של הכרמים, גידול הענבים והפקת היין.

 

 
Harvesting

היקב נקרא על שמו של אלבר (אברהם) ברמי, סבו של אבי, המייסד והוגה הרעיון. אלבר נולד בטוניס ונשא לאישה את אמה. בתחילת שנות ה-50 של המאה הקודמת משפחתם העתיקה את מגוריה לצרפת, ולאחר מכן לישראל. אלבר נשאר לתקופה נוספת יחד עם אימו מנאנא בצרפת שלאחריה עלה גם הוא לישראל. המשפחה עברה את כל ייסורי הקליטה בישראל של שנות ה-50. במהלך התקופה התיישבה המשפחה במושב גילת בדרום הארץ כשאלבר ובניו ניסו לעבוד את האדמה וגידלו ירקות בעיקר. היזמות החקלאות אז כשלה, והכשלון כמו חרוט בבשרו של אבי, הניע אותו לעבד את הארץ, הפעם בגליל.

אלבר